sobota, 29 października 2011

"Kolory tamtego lata" Richard Paul Evans

Tytuł: Kolory tamtego lata
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Stron: 352

Cytat:
"Każdy,kto próbuje ukryć miłość,daje najlepszy dowód na jej istnienie."
STR.185

Eliana wiedzie według innych życie jak z bajki. Dziewczyna z amerykańskiego miasteczka poślubiła przystojnego,dobrze ustawionego,bogatego Włocha. Zamieszkuje w kraju,które określane jest jako "niebo" na ziemi. Ma duży dom,małego synka o imieniu Alessio. Jednak to życie jak z bajki jest tylko złudzeniem. Sąsiedzi i znajomi nie wiedzą,co dzieje się w małżeństwie. Jedyną osobą,która to wie jest siostra Maurizio. Eliana wyszła za Maurizio,ponieważ on obdarzał ją wielką miłością,podobnie jak i ona. Szeptał jej czułe słówka,dbał o nią lepiej niż o siebie. Jednak po ślubie i narodzinach Alessia wszystko się zmieniło. Maurizio często wyjeżdża i nie ma go kilka tygodni. Mówi,że w sprawach dotyczących prowadzonej przez niego winiarni. Jednak Eliana odkrywa,że ją zdradza. Grozi mu rozwodem. Jednak mężczyzna mówi jej,że odbierze jej syna,którego ona kocha ponad wszystko. Eliana wie,że Maurizio nie byłby w stanie zaopiekować się chłopcem,który jest chory na astmę. Eliana jednak nie zarabia dużo. Jest na utrzymaniu męża,ponieważ ona tylko rysuje obrazy. Choć są to niesamowite dzieła nie sprzedaje ich. Do ich posiadłości wprowadza się młody Amerykanin. Eliana rozpoczyna z nim romans.

Jak dalej potoczy się życie bezradnej Eliany?
Czy Maurizio dowie się o romansie?
Czy Eliana posłucha serca ?
_________________________________________________________________________________

Książkę dostałam z wygranej w CANDY. Choć to było dawno temu książkę przeczytałam niedawno. Zauroczyła mnie od razu cytatami włoskimi przy każdym rozdziale. Cytaty o miłości itp. Oczywiście były przetłumaczone na polski za co duży plus. Opowieść zdarzyła sie naprawdę. Choć jest to bardzo niesamowite przeżycie. Może niektórzy twierdzą,że temat oklepany,jednak ma swoją oryginalność. Dzięki książce poznajemy kilka tradycji,zwyczajów Włochów. Można również nauczyć się nowych słówek. Szczerze? Troszkę przeszkadzało mi używanie włoskich wyrazów,ale po kilku stronach przywykłam. Jest to wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości nie tylko do mężczyzny,ale również do dziecka. Książkę polecam każdemu.

OCENA :  6/6
_________________________________________________________________________________

Przepraszam,że nie pisałam,ale brak czasu daje się we znaki - szkoła. Ostatnio robią nam dużo sprawdzianów i kartkówek. Na czytanie,a co dopiero recenzowanie brak mi czasu. Mam nadzieję,że chociaż co 1-2 tyg. będę w stanie tutaj zajrzeć,ponieważ nie chcę po raz kolejny opuścić bloga :)

12 komentarzy:

 1. Sięgnę bardzo chętnie, od jakiegoś czasu częściej sięgam po takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też ostatnio nie mam czasu na czytanie i pisanie recenzji. Co do książki wydaje mi się nawet ciekawa. Może kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka czeka u mnie na swoją kolej, a że dostałam ją w formie e-booka to pewnie jeszcze trochę poczeka, zwłaszcza że brak czasu znacząco doskwiera. Jednak dobrze wiedzieć, że jest to książka warta uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja jakoś nie mam ochoty na przeczytanie tej książki. :))

  OdpowiedzUsuń
 5. okładka magiczna, a książka zapowiada się ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do mnie na nową recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie sięgnę. Czasu mało, a stos książek przed oczyma wielki!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety, u mnie tak samo jak u ciebie, szkoła odbiera jakiekolwiek chęci do czytania, a te resztki, które pozostały muszę poświęcić lekturom. Zatem zrezygnuję z tej pozycji, ale może do niej powrócę na wakacjach, czyli za całe lata świetlne (=9,5 bln km).

  OdpowiedzUsuń
 9. Wysoka nota ;) Książka może być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ho ho, tak wysoko oceniłaś, że aż mi głupio, bo nie znam tego pisarza w ogóle!

  OdpowiedzUsuń
 11. od dawna mam w planach, ale na pierwszy rzut pójdzie inna książka tego autora :)

  OdpowiedzUsuń